تراکتور پرقدرت برای جا به جایی و انجام کار

تراکتور، وسیله نقلیه کششی پرقدرت، با سرعت کم و واحد نیرو از نظر مکانیکی شبیه به خودرو یا کامیون است اما برای استفاده خارج از جاده طراحی شده است. دو نوع اصلی عبارتند از چرخدار که اولین شکل آن است و مسیر پیوسته. از تراکتورها در کشاورزی، ساختمان سازی، راهسازی و … به صورت بولدوزر، خراش و حفار استفاده می شود. یکی از ویژگی‌های قابل توجه تراکتورها در بسیاری از کاربردها، لوازم جانبی برقی است که برای کار با ماشین‌آلات و ادوات ثابت یا کشیده استفاده می‌شود.

اولین تراکتورها، به مفهوم وسایل نقلیه کششی با موتور، از موتورهای بخار ثابت و قابل حملی که در اواخر قرن نوزدهم در مزارع کار می کردند رشد کردند و در دهه برای حمل گاوآهن استفاده می شدند.

تراکتور رومانی،در سال اخیر آهنگر آیووا به نام جان فروهلیچ اولین وسیله نقلیه مزرعه ای را ساخت که با موتور بنزینی کار می کرد. اولین تولیدکنندگان موفق تجاری  پار شهر چارلز، آیووا. در جنگ جهانی اول، تراکتور به خوبی تثبیت شد، و تراکتور هولت  (همچنین به شرکت کاترپیلار مراجعه کنید) الهام‌بخش تانک‌هایی بود که برای استفاده در جنگ توسط بریتانیایی‌ها و فرانسوی‌ها ساخته شده بودند.

تسمه و تیک آف برقی که از ابتدا در تراکتور تعبیه شده اند، به تراکتور اجازه می دهد تا از وسایل مکانیزه و ملحقات برق استفاده کند. آنها ابتدا در تیک آف برقی که در عقب نصب شده بودند و بعداً در تیک آف مستقل یا با نیروی زنده استاندارد شدند، که اجازه می داد ابزارها با سرعت ثابت بدون توجه به سرعت خودرو کار کنند.

تریلی تراکتور،بسیاری از تراکتورهای مدرن همچنین دارای یک سیستم برخاستن نیروی هیدرولیک هستند که توسط یک پمپ روغن کار می‌کند که روی تراکتور یا روی تریلر نصب شده است.

با خرید تراکتور دست دوم تعداد زیادی ابزار تراکتور برای طیف وسیعی از کاربردها توسعه یافته است. در کشاورزی، ادوات کلیدی تراکتور شامل هارو و کولتیواتور برای کنترل علف‌های هرز، بذرکار و بذرپاش برای کاشت محصولات، نشاء‌کننده برای پیوند گیاهان جوان در مزرعه، پخش‌کننده‌های کود و بذر، دستگاه‌های عدل‌کش برای یونجه و کاه، سمپاش‌ها برای آبیاری و کاربرد آفت‌کش‌ها هستند. و هر تعداد ابزار تخصصی دیگر. برخی از کمباین ها که برای برش و کوبیدن دانه ها استفاده می شوند، توسط تراکتور کشیده می شوند.

  • منابع
    1. tractor

  • تبلیغات: 
  1. خرید ارزانترین چیپس میگو تند
  2. جیوه دارای نماد شیمیایی مدرن می باشد
  3. مبلی که با عمق زیاد خود آرامش را به دیگران هدیه می دهد
  4. تخمه آفتابگردان و دیابت کبد چرب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.