محموله سنگ عقیق طبیعی کشف شده در مرز پاکستان با ارزش 10 میلیاردی

سنگ عقیق طبیعی یک ماده معدنی نیمه قیمتی سیلیس است که به دلیل زیبایی فوق العاده خود متمایز است و در طول تاریخ از آن برای تسویه انرژی و ایجاد تعادل فیزیکی، عاطفی و فکری برای شخصی که آن را می پوشاند استفاده می شده است.

بنابراین می توان گفت کانی عقیق کانی است که طرفدار هارمونی است.

نام آگاتا از سیسیل، به طور خاص از رودخانه آچاتس گرفته شده است که در حال حاضر بیشتر به عنوان رودخانه دیریلو شناخته می شود. این به این دلیل است که رودخانه Achates جایی بود که اولین تکه عقیق پیدا شد.

عقیق از رسوب لایه های سیلیس تشکیل می شود که سوراخ های وزیکول های آتشفشانی یا حفره های دیگر را پر می کند. ما آن را در سنگ های آتشفشانی می یابیم و اندازه آن می تواند از میلی متر تا حتی چندین متر متغیر باشد.

مهمترین ذخایر عقیق در ایالات متحده، برزیل، اروگوئه، آرژانتین، هند و ماداگاسکار یافت می شود.

سنگ عقیق طبیعی

از دیدگاه افسانه ها، عقیق سنگ خرد محسوب می شود. خرد، خردی است که همه ما در اختیار داریم و عقیق آن گاه در میان لایه ها و لایه های عناصر بیرونی مدفون است. اما اگر کار کنیم با تمام نورش می درخشد.

سومری ها از اولین کسانی بودند که از عقیق برای ساخت جواهراتی مانند مهر و گردنبند استفاده کردند.

مجموعه هزاران فنجان عقیق انباشته شده توسط میتریداتس، پادشاه پونتوس، نشان می دهد که این ماده معدنی تا چه اندازه مورد قدردانی سومری ها بوده است.

جام های عقیق در دوران بیزانس و همچنین بعداً در دوران رنسانس در اروپا بسیار رایج بود، زیرا یک کالای کلکسیونی برای اشراف بود. ماندگاری این ماده معدنی باعث شد تا امروزه بسیاری از موزه های اروپایی ما این نمونه های باشکوه را داشته باشند.

ایرانیان، اعراب و سایر اقوام شرق از عقیق عمدتاً برای مهرهایی بر انگشترها استفاده می کردند که بر روی آن آیه ای از قرآن، نام صاحب آن یا نماد یا فرمول جادویی حک شده بود که صاحب آن را از آسیب زیادی محافظت می کرد.
کانی عقیق که از کریستال‌های کوارتز تشکیل شده است بسیار پایدار است که انرژی‌های مثبت را تسویه می‌کند و تعادل فیزیکی، عاطفی و فکری را فراهم می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.